Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události 2023

 

2023

SOBOTA 14.1. 2023  HASIČSKÁ VÝROČKA

První akcí hasičů ve Vepříkově v roce 2023 byla Výroční valná hromada spolku, která se konala v sobotu 14. ledna v sále hospody od 18 hodin. Celkem se sešlo 43 z 61 členů.  Děti si svojí výročku odbyly tentýž den, ale již od 14 hodin a sešlo se jich všech 30. Pozvání na schůzi přijali čtyři milý hosté, starosta obce Vepříkov pan Petr Bárta, starosta Okrsku č. 2 pan Pavel Špitálník, velitel Okrsku č. 2 pan Zdeněk Piskač a člen krajského výboru KSH ČMS pan Miroslav Jágrik. Jako první bylo na programu zhodnocení  uplynulého roku 2022 zprávami pověřených členů výboru a následoval plán na rok 2023. Dále bylo předáno nejvyšší vyznamenání, které nějaký náš člen má a to čestné uznání Českého svazu hasičů dlouholetému členu panu Jaroslavu Stehnovi. Poté si vzaly slovo naši hosté. Nakonec se podávala večeře a večer pokračoval volnou zábavou po celý večer.

 

 

PÁTEK 27.1. 2023 HASIČSKÝ BÁL

První velkou akcí ve Vepříkově nového roku 2023 je již tradičně lednový hasičský bál. Ani letos tomu nebylo jinak. 27.1. v pátek vše vypuklo. Již před osmou hodinou večerní se na sál začali scházet první návštěvníci. Nakonec se sál zaplnil zcela a celkový počet se vyšplhal až na 160 hostů. Akce se velmi vydařila a velké díky patří hlavně skvělé kapele Vysočinka, která vše podpořila svojí muzikou a vtipem. O půlnoci již tradičně vypuklo půlnoční losování hry o ceny a šťastlivci si tak domů mohli odnést chutný dort, vepřovou hlavu, nebo kýtu, robotický vysavač, nebo motorovou pilu. A spoustu dalších hodnotných cen. Tančilo a zpívalo se až do ranních hodin. Děkujeme všem sponzorům a hlavně hostům, kteří nás přišli podpořit.

 

 

SOBOTA 28.1. 2023  DĚTSKÝ KARNEVAL

Den po hasičském bále se vepříkovští hasiči pustili do další akce, a to akce pro děti – maškarní karneval. A že to byla dobrá volba se ukázalo i v návštěvnosti. V sobotu 28.1.se po sále prohánělo na 60 dětí a snad ještě větší počet dospěláků. Připravena byla živá hudba a soutěže pro děti, za které si všichni zasloužili sladkou odměnu. K zakousnutí byly připraveny chutné langoše i sladké palačinky. Děti si zábavu užily. Někteří hosté se domů rozcházeli až v pozdních večerních hodinách.

 

22.2.2023 SE NAŠEMU VELITELI JAKUBU PRŮŠOVI NARODIL SYN MATYÁŠ

HODNĚ ZDRAVÍ VŠEM PŘEJÍ HASIČI VEPŘÍKOV

 

SOBOTA 10.3.  MDŽ

Březen patří oslavě MDŽ, ani ve Vepříkově tomu není jinak. Oslava se konala v sobotu 10.března a opět se vyvedla. Žen se sešlo na 150 a celé odpoledne i večer si náramně užily. Nejprve vše odstartoval proslov pana starosty, který poděkoval ženám za jejich podporu a za velkou účast na této akci. Pak už byly na řadě děti. Ty mladší si připravily pásmo básniček, které šikovně přednesly. Starší děti jdou velmi zdatně ve stopách místních Vepřenek a připravily si pro ženy vystoupení v podobě StarDance, když Vepříkov tančí. Zatančily čtyři tance a sklidily obrovský úspěch. Celý večer perfektně podpořila kapela H.O.P.E., která nás bavila až do ranních hodin. Když muži rozdali zákusky, chlebíčky, kávu a čaj přišlo na vystoupení již zmíněných Vepřenek. Změnily se v country tanečnice a vystoupení opět velmi pobavilo. Pak už se tančilo, zpívalo a bavilo až do rána. Celá akce se vydařila a těšíme se příští rok.

 

DNE 9. DUBNA OSLAVIL SVÉ ŽIVOTNÍ JUBILEU 85 LET, NÁŠ DLOUHOLETÝ A NEJSTARŠÍ ČLEN

PAN JOSEF PAVLAS

VŠE NEJLEPŠÍ A HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ PŘEJÍ HASIČI VEPŘÍKOV.

 

Třídenní zájezd na JIŽNÍ MORAVU 21.-23.4. 2023

Ve dnech 21. až 23. dubna 2023 uspořádal SDH Vepříkov opět po roce třídenní zájezd, tentokrát na Jižní moravu, s hlavnim cílem zámek Lednice. Odjezd byl v pátek v 7.00 hodin z Vepříkova. První zastávka byla v Brtnici-Přísece, kde jsme navštívili unikátní Muzeum autíček, které má cca jedenáct a půl tisíce exponátů a většina z nás si připoměla hračky, které jsme měli sami doma Dále jsme přejeli do Náměště Nad Oslavou, kde jsme si prohlédli Řeznické muzeum Jana Pavlíčka a poté se přemístili do restaurace Na Statku, kde nás čekal dobrý oběd. Škoda, že byl zavřený Náměšský zámek, který by jistě řada z nás rádá navštívila. Z Náměště jsme potom přejeli na místo ubytování do Hustopeče u Brna, kde nám byl dvoudením domovem hotel Formanka. Po dobré večeři jsme ještě poseděli v zahrádce, nebo nekteří vyrazili na prúzkum města.

Druhý den, po chutné a vydatné snídani. jsme odjeli do Lednice, kde nás čekala prohlídka zámku a dále podle zájmu jednotlivců prohlídka Minaretu, vyjížďka lodí, prohlídka Janova hradu nebo Písečného světa, Po návratu do Hustupečí, ještě před opět chutnou večeří v hotelu, si úžastníci zájezdu mohli prohlédnout mandloňový sad, nebo Městské. muzeum V neděli po snídni jsme se rozloučíli s hotelem a vyjeli do Pavlova, kde byl naplánovaný výšlap na zříceninu hradu Děvičky. Je pravda, že tento náročný výstup nezvládli všichni, ale i tak si zastávku užili, třeba i pohledem na Novomlýnské nádrže. Další, a poslední, zastávkou byl Mikulov, kde bylo možné si projít Křížovou cestu s kaplí Božího hrobu,zámek Mikulov, Dietrichsteinskou Hrobku a dali si poslední zájezdový oběd. Do Vepříkova jsme se vrátili v 18 hodin.

Poděkování patří hotelu Formanka, který se stal naším dočasným domovem, především paní Langové, za ochotu a vstřícnost při jednání, dále řidiči Jirkovi Tomovi, který nás bezpečně a včas všude dovezl a všem účastníkům za dochvilnost a bezproblémové chovánía samozřejmě Jardovi Stehnovi za naplánování krásného zájezdu. Nezbývá, než se těšit na další zájezd, který by měl být v dubnu příštího roku na Kokořínsko..

 

SOBOTA 13.5. 2023  OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM SPORTU MALEČ

V sobotu 13. května se konala okrsková soutěž v požárním sportu okrsku č. 2, tentokrát  v Malči
SDH Vepříkov reprezentovala 3 soutěžní družstva. Muži starší svým útokem útočili na 2. místo, ale koš se neudržel na savici a tak z toho byl neplatný pokus a 8. místo za vítěznými Petrovicemi . Muži mladší svou kategorii vyhráli, již potřetí za sebou a tak jim putovní pohár zústává napořád.  V bězích na 100m překážek, které se k časům z útoku připočítávají, byli naši bezkonkurenční a obsadili první dvě místa v tomto pořadí: vyhrál  Martin Piskač  na 2. místě skončil Jaroslav Adamec a ještě 4. místo přidal Zdeněk Krpálek.  V kategorii ženy mladší  Vepříkovské ženy vybojovaly krásné druhé místo za domácí Malčí.  Velmi dobře se holkám vedlo i ve stovkách, kde vyhrála Barbora Beránková,  Adéla Málková obsadila 5. místo a Aneta Čápová skončila desátá. Celá soutěž byla dobře připravena a počasí také vyšlo, bylo chladno ale nepršelo. Po skončení okrskové soutěže následovalo vyhlášení výsledků a odjezd domů. Na závěr patří všem velký dík za vzornou reprezentaci našeho sboru na okrskové soutěži.

 

SOBOTA 3.6. 2023  DĚTSKÝ DEN

Jako každý rok, tak i tento jsme naplánovali letní akci pro děti, ale ne jako loni Rozloučení s prázdninami, ale Dětský den, který se konal v sobotu 3. června na Hasičském areálu ve Vepříkově a pořádali ho Hasiči Vepříkov společně s Mysliveckým spolkem Vepříkov.  I když v okolí bylo několik akcí pro děti tak se sešlo  zhruba přes 60 detí se svými rodiči a prarodiči. Myslivci a hasiči měli rozděleny také stanoviště s úkoly, které musely děti plnit a obejít si celou trasu. Dále byl k dispozici skákací hrad a malování na obličej. O občerstvení se postarali také oba spolky, hasiči se starali, aby nikdo neumřel žízní a myslivci se starali o plné žaludky návštěvníků. Nabídka byla opravdu pestrá, grilovaná kýta z divočáka, párek v rohlíku, zvěřinové klobásky, palačinky a dokonce i točená zmrzlina. Dětský den se vydařil i díky pěknému počasí a návštěvě přes 150 lidí. Díky společnému pořádání obou spolků měla tato akce pro děti vyšší úroveň a  sluší se poděkovat všem, jak za pořádání ,tak i za účast.

 

NEDĚLE  2.7. 2023  SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM ÚTOKU

V neděli 2. července  hasiči ve Vepříkově pořádali 23. ročník Poháru starosty obce a 17. ročník Memoriálu Miloslava Zadražila v požárním útoku mužů, žen a dorostu, letos také  spojený s Rebel Havlíčkobrodskou ligou. Celkem se k nám sjelo 37 družstev ve třech kategoriích, 17. muži, 10 ženy a 10 dorost. Nástup byl v 10 hodin. Poté šli na start jako první v rámci Rebel Havlíčkobrodské ligy  muži na 3B hadice.Vítězný útok předvedli ze sedmnácti přihlášených družstev, muži ze Seče. Druhé místo obsadilo Žižkovo Pole B a třetí skončili muži z Kamena. Po přestavení terčů na 2B a doplnění vody šly na start ženy a to 10 družstev  a pořadí bylo následující 1. Pohled, druhá Lučice a třetí skončily ženy z Herálce. Jako poslední v lize  soutěžili dorostenci. Z 10 družstev vyhrála Nová Ves u Světlé , druhý skončil Boršov a 3. místo obsadil Malčín. Domácímu týmu se útok bohužel nepovedl a skončili na děleném 8. Místě. Po malé přestávce se pokračovalo druhým kolem o Pohár starosty obce, do něhož postopilo 6 družstev mužů, vyhrála Seč, 4 družstva žen, vyhrály Habry a 4 družstva dorostenců, vyhrála Nová Ves u Světlé . Ještě jeden pohár byl připraven a to putovní za Memoriál Milana Zadražila, který získali muži ze Seče s nejrychlejším časem ze všech v druhém kole.  Před třetí hodinou odpoledne proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen, všichni se pomalu začali rozjíždět do svých domovů. Soutěž se vydařila, počasí vyšlo, až na silný vítr, který trápil závodníky při srážení terčů. Všem za účast a pořadatelům za přípravu patří velký dík.

 

STŘEDA 5.7. 2023  TOUR DE VEPŘÍKOV

Statní svátek 5.7. patří tradičně ve Vepříkově cyklistům. Letos vepříkovští hasiči připravili již 14. ročník Tour De Vepříkov a opět se vydařil. Od ranních hodin se tak na hasičském areálu sjížděli trénovaní závodníci, ale i rekreační cyklisti a fanoušci cyklosportu. Nakonec se jejich počet vyšplhal na 155 včetně asi 40 dětí. Na 10.00 hodinu byl připraven start a peloton se rozjel. První účastníci závodu se na hasičský areál začali vracet za hodinku a mohli si tak dopřát nějakou dobrotu. V ceně startovného byl pro každého závodníka kromě zabezpečení hladkého průběhu, vyznačení tras a organizace připraven nápoj a kus grilovaného masíčka. K mlsání byly k dispozici chutné koláče nebo palačinky.

Odpolední trasu, která startovala okolo 13.00 hodiny ovlivnilo počasí. Přeháňky se nevyhnuly ani cyklistům na trase. Vše naštěstí rychle přešlo a všichni se vrátili ve zdraví. Počasí se umoudřilo, a tak se celé odpoledne vydařilo. Navíc nás se svým stánkem navštívila slečna z BESIP, kde jsme si mohli vyzkoušet, jaké je orientovat se pod vlivem alkoholu, nebo drog. V polední pauze mezi jednotlivými trasami se nám představili mládenci s ukázkou parkouru a zapojili do všeho také i děti a dospělé.

Tour De Vepříkov se tak opět zapsal jako vydařená akce a těšíme se na další ročník.

 

STŘEDA 5.7. 2023  LETNÍ KINO

Hned po cyklistické vyjížďce Tour De Vepříkov připravili hasiči ve Vepříkově promítání letního kina. Po setmění se na plátně začal promítat film Mimořádná událost. I když bylo chladno návštěvníci se sešli. Celkem film shlédlo na 100 diváků. K zobání byly připraveny hranolky s domácí majonézou, pivečko nebo něco ostřejšího k zahřátí. Po promítání se návštěvníci trousili domů a někteří se zdrželi až do ranních hodin.