Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události 2021

 

DNE 2. DUBNA OSLAVIL SVÉ ŽIVOTNÍ JUBILEU 70 LET, NÁŠ DLOUHOLETÝ ČLEN

PAN JAN BÁRTA

VŠE NEJLEPŠÍ A HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ PŘEJÍ HASIČI VEPŘÍKOV.

 

PONDĚLÍ 5.7. 2021 TOUR DE VEPŘÍKOV A LETNÍ KINO

Po roční pauze Vepříkov opět ožívá návštěvníky a nadšenci o kulturní i sportovní akce. Konečně to situace dovolila a hasiči mohli uspořádat 12. ročník tradiční cyklistické vyjížďky Tour De Vepříkov. A akce to byla vydařená. V pondělí 5.7. se na hasičském areálu začal od brzkého rána sjíždět jeden cyklista za druhým až se jejich počet vyšplhal ke 150 účastníkům. Vše doplnily i děti, mladí zapálení sportovci, kterých dorazilo na 50 se proháněli na hřišti a trénovali svaly pro vyjížďku.

Po 10.00 hodině proběhl slavností hromadný start. Prvních přibližně 20 km zvládli někteří velmi hravě. Ostatní pojali tuto akci skutečně jako rodinný výlet po okolí Vepříkova a šlapání na kole si užívali o něco déle. Po první mezizastávce na hřišti se všichni občerstvili párkem, dle chuti i poctivou palačinkou, osvěžili dobrým pivkem, zkrátka všeho bylo dosti.

Počasí přálo, a tak se na druhou část trasy mohlo vyrazit dle plánů. Druhá byla o něco lehčí a kratší, tak to zpět v areálu za nedlouho opět žilo. Tentokrát bylo na řadě chutně naložené maso. Cyklisti odjížděli velmi spokojeni a zdrželi se ještě do pozdních odpoledních hodin.

Někteří se po setmění opět vrátili zpět. Důvod byl prostý. Akce pokračovala letním kinem. Na programu byl film 3Bobule. A zájem byl velký. Celkem na 130 diváků si přišlo posedět pod širé nebe. Hasiči nezaháleli ani večer a připravili tradiční bramborové čertíky, které měly velký ohlas.

První akce po tak dlouhé době byla náročná, ale zvládnutá na jedničku. Je vidět, že pořadatelé nevyšli ze cviku a práce je stále baví. Už se těšíme na další.